NessieDVB::Forum

... talks ...

vtuner sources

virtual tuner mode

The mode is destined for users of HD models of Dreambox and also for all who are using Linux as mediacenter (included really big group of VDR fans).

vtuner sources

Postby hop » Tue May 31, 2011 10:46 am

Hackers may like to see how the virtualization is made.

Here is home for opensourced application: http://code.google.com/p/vtuner/

And here you can read about vtuner development and user feedbacks:
http://www.i-have-a-dreambox.com/wbb2/t ... did=116365

[Added 19th June]:
Code for vtuner-compatible device driver for linux
can be find here: https://patchwork.kernel.org/patch/894212/

[Added 11th July]:
Driver code vtunerc.ko was joined vtuner project (former name was
"dreamtuner"), so from now you can find fresh sources there

[Added 12th July]
Project dreamtuner was renamed back to vtuner. URLs were fixed.

/Honza
Last edited by hop on Tue Jul 12, 2011 11:09 pm, edited 2 times in total.
hop

Re: vtuner sources

Postby __jata__ » Sat Jul 09, 2011 9:39 pm

CZ: Honzo, zkoušel jsem ten poslaný vtunerc.ko hned po poslání a měl jsem s tím problémy; nechce spolupracovat s vtunerc klientem (PC). Koukni do FS, jsou tam bug-reporty. je možné, žes mezitím změnil kód a teď už to chodí. Pak tohle smaž.
__jata__

Postby hop » Sun Jul 10, 2011 7:30 pm

Mrkni do repozitare na http://code.google.com/p/vtunerc/ . Je tam aktualni kod. Ktery chodi proti aktualnimu dreamtuneru. Sam jsem to zkousel.

Jen poznamka: Vypada to, ze Roland, autor dreamtuner dnesk snad konecne provede prevod jeho projektu z SVN do HG. Pak presunu repo ovladace vtunerc.ko sem.

/Honza

PS: Ten problem s unloadem vtunerc.ko si vecer zkusim. Ale urcite jsem to nekolikrat delal a vzdy to proslo. Snad jedine ze by to bylo tim 64bitovym systemem. To nemam na cem otestovat.
hop

Postby __jata__ » Sun Jul 10, 2011 8:38 pm

Vzal jsem z hg repa a hned mám zase ošklivou poznámku: v Makefile je;
KDIR ?= /usr/src/`uname -r`
což se u mě vyhodnotí jako:
KDIR = /usr/src/2.6.38-gentoo-r6 . Ale src tree je v /usr/src/linux-2.6.38-gentoo-r6 ;
to asi není to pravé ořechové :). Podle mě by ta řádka měla být:
KDIR ?= /usr/src/linux-`uname -r`
nebo to brát z /lib/modules/`uname -r`/build (a nebo to nechat jen na /usr/src/linux, což by asi bylo ještě lepší...)
__jata__

Postby __jata__ » Sun Jul 10, 2011 9:40 pm

Pro labužníky přikládám gentoo ebuild na 'hg' verzi vtunerc.ko. Proti originálu je změněna KDIR (viz můj příspěvek výše) a verze modulu doplněna o verzi z mercurialu (což by asi mělo být). Nejlépe do lokální overlaye (/usr/local/portage) do adresáře sys-kernel.
nessie-vtunerc.tar.bz2
OBSOLETE
(1.42 KiB) Downloaded 453 times
__jata__

Postby __jata__ » Tue Jul 12, 2011 9:39 pm

Ještě jednou a lépe...
Jelikož by verze vtunerc.ko a vtunerc klienta měla být držena v synchronizaci, připravil jsem kompletní ebuild 'dreamtuner', který vytvoří a nainstaluje obojí. Testováno na 64 i 32-bitech, arch x86.
Attachments
dreamtuner-ebuild.tar.bz2
OBSOLETE
(3.8 KiB) Downloaded 486 times
__jata__

Postby __jata__ » Wed Jul 13, 2011 6:58 pm

Tak do třetice.. a zase je všechno jinak - jiné repo, jiná struktura adresářů... GRRR. Takže přikládám další ebuild, při nejmenším s verzi hg-4e9e96037462 chodí. Ale dám si pauzu, zatím je ten projekt na můj vkus trochu moc živý a asi bych nedělal nic jiného, než plnil tohle fórum ebuildama :)
Attachments
vtunerc-ebuild.tar.bz2
OBSOLETE
(4.2 KiB) Downloaded 484 times
__jata__

Postby hop » Thu Jul 14, 2011 12:55 am

Co se zivosti projektu vtuner tyce, tak to mas pravdu - projekt je ve velmi rannem stadiu a tak se to masti zleva, zprava. Ted snad uz by se to ale menit nemuselo. Jak jsem ti psal, v jednom projektu (vtuner) je nekolik repozitaru, takze se v logu nemichaji hrusky s jabkama:

"apps" - repo byvaleho projektu dreamtuner, tj userland aplikace vtunerc.arch/vtunerd.arch
"linux-driver" - repo jaderneho ovladace vtunerc.ko

/Honza
hop

Postby __jata__ » Sun Jul 17, 2011 9:01 pm

hop wrote:Co se zivosti projektu vtuner tyce, tak to mas pravdu - projekt je ve velmi rannem stadiu a tak se to masti zleva, zprava. Ted snad uz by se to ale menit nemuselo. Jak jsem ti psal, v jednom projektu (vtuner) je nekolik repozitaru, takze se v logu nemichaji hrusky s jabkama:

"apps" - repo byvaleho projektu dreamtuner, tj userland aplikace vtunerc.arch/vtunerd.arch
"linux-driver" - repo jaderneho ovladace vtunerc.ko

/Honza

Jj, jasně, chápu. Jen doufám, že to takhle chvíli zůstane :) . Pro mě je trošku problém právě to oddělení, protože jsem zatím nenašel eclass, která by dovedla rozumným způsobem zpracovat DVA nezávislé hg repozitáře a přitom modul i klient by měly být upgradovány synchronně v rámci jednoho balíčku. No, možná jsem to v ebuildu nevyřešil úplně košer, ale funguje to. Přidávám ještě modifikaci, klient kompilovaný s '-fPIC' vypadá stabilnější i když mi není jasné proč (díky, Aleši..)
Attachments
vtuner-ebuild.tar.bz2
OBSOLETE
(4.63 KiB) Downloaded 489 times
__jata__

Postby ales » Sun Jul 17, 2011 9:44 pm

Jen pro úplnost - ta stabilita se týká pouze x86_64 verze.
ales

Next

Return to config:vtuner